Sosyal Sorumluluklarımız

ÇEVRE DOSTU

Saray Halı’da “Çevreye verilen değer insana verilen değerdir” anlayışı ile 1994 yılında OrtaAnadolu’nun ilk Arıtma Tesisi kurulmuştur. Saray Halı, gelişen çevre bilinciyle birlikte 2006 yılında Biyolojik Arıtma tesisini de kurmuş ve burada atık sularını burada zararsız hale getirdikten sonra doğaya deşarj etmektedir..
DOĞAYA 50.000 AĞAÇ KAZANDIRILDI
Bugüne kadar 50.000 ağacın doğayla buluşmasını sağlayan Saray Halı da çevre ile ilgili tüm sorumluluklar yerine getirilmektedir.
Kağıt Toplama Kampanyası:
Çöpe atılan kâğıtların geri dönüşümünün sağlanması için firma genelinde kâğıt toplama faaliyetine süreklilik kazandırılmıştır. Bu uygulama ile onlarca ton kâğıt toplanıyor, geri dönüşüme kazandırılıyor ve yüzlerce ağacın kesilmesi önleniyor.

 
“EN BÜYÜK YATIRIM EĞİTİMDİR”

“İnsana yapılan yatırım en büyük yatırımdır” ve “Biz Bir Aileyiz”ilkesi ile hareket eden Saray Halı, Sağlık, Eğitim, Sosyal ve Kültürel alanlarda da çalışanlarına hizmet sunmakta ve topluma olan sosyal sorumluluklarını da yerine getirmektedir.
 
 
 
ÖĞRENCİ BURSU

Üniversite – sanayi işbirliğine önem veren Saray Halı ,öncelikli olarak çalışan çocukları olmak üzere,başarılı ve muhtaç öğrencilere eğitim bursu yardımı yapmaktadır. Bu kapsamda 140 öğrenciye eğitim bursu verilmektedir.

Sosyal Sorumluluk anlayışı ve uygulamalarımız kapsamında;
Sosyal tesislerimiz içerisinde yer alan ; sağlık ünitesi, çocuk parkları,market, yüzme havuzu, cami, spor tesisleri konukevi ve 100 adet lojman dan çalışanlarımız ücret ödemeden yararlanmaktadır.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
EĞİTİM ALANINA KATKILARIMIZ
Ülke kalkınmasında eğitilmiş insan faktörünün önemine inanan Saray Halı, Develi’de İki İlköğretim Okulu, Yahyalı İlçesi Mustafabeyli Köyünde bir ilköğretim okulu ve bir Lise, 500 kişilik spor salonu, 400 ve 300 kişilik yatılı öğrenci pansiyonları, Sivas’ın Yavu Beldesinde Çok Programlı Lise ile Adana Aladağ’da iki lise ve 360 kişilik yatılı öğrenci pansiyonu yaptırarak eğitim camiasına kazandırmıştır.

Tüm Hakları Saklıdır. © Saray Halı

Web Tasarım