Üretim

Saray Halı Üretim Tesisleri; 500 Bin Metrekare açık alan ve 100 Bin Metrekare kapalı alana sahip, Boyama, İplik, Dokuma, Apre – Konfeksiyon, Kalite Kontrol ve Teknik Destek Birimleri ile sektörünün en modern entegre fabrikasıdır.

Halı’nın hammaddesini oluşturan yün, akrilik ve polipropilen iplik, kendi tesislerimizde üretilmektedir. Halı kalitesini oluşturan temel unsurlardan olan ipliğin üretildiği tesislerde yaklaşık 50 ton/gün iplik üretimi de gerçekleştirilmekte, ileri teknoloji kullanılmakta ve sürekli yenilenmektedir.

Halı üretimi, son teknoloji ürünü, aynı anda iki halı dokuma özelliğine sahip, elektronik jakarlı ve 16 renk’e kadar halı üretimi yapabilen dokuma tezgâhlarında gerçekleştirilmektedir.
Yine Türkiye’de ilk kez firmamızca kullanılan yüksek teknoloji dokuma tezgâhları ile hem kesik uçlu hem de bukle halı dokumasını gerçekleştirilmektedir.

Türkiye’de ilk kez Saray Halı tarafından üretilen ve Türk Patent Enstitüsü tarafından Faydalı Model olarak tescil edilen Anti Slip tabanlı Kaymaz Halı Frize, halı sektörüne farklı bir boyut kazandırmıştır.

Desen stüdyolarımızda; halıların desen ve renk tasarımları uzman desinatörlerce tasarlanmaktadır.

Saray Halı; değişik kalitelerde, binlerce desen ve renk tasarımlarında ürettiği halıyı, kalite, estetik ve fiyat avantajlarıyla tüketiciye sunmaktadır.

Saray Halı; Yıllık üretiminin yaklaşık % 35’ini dünyanın 5 kıtasında, 50‘ye yakın ülkeye ihraç ederek, ülke ekonomisine de önemli miktarda döviz girdisi sağlamaktadır.


Üstün kalite ve güvence sistemleriyle üretim yapan Saray Halı, tüm ürün ve proseslerinde, dünyada referans kabul edilen; çevre, insan sağlığı, kalite ve sosyal sorumluluk standartlarını baz almakta ve çalışmalarını bu standartlar doğrultusunda sürdürmektedir

Tüm Hakları Saklıdır. © Saray Halı

Web Tasarım